slogan7-al

14 Qershor, Seminar “Roli i farmacistëve në diagnostikimin, trajtimin dhe ndjekjen e personave me Diabet”

Titulli i aktivitetit

14 Qershor, Seminar  “Roli i farmacistëve në diagnostikimin, trajtimin dhe ndjekjen e personave me Diabet”

Data e zhvillimit:

14.06.2013

Vendi i organizimit:

Shkoder

Organizatori/ofruesi:

Shoqata e Diabetit në Shqipëri

Kontakt

  Kjo adresë emaili po mbrohet nga spambotet. Të duhet aktivizimi i JavaScript për me e pa.

Kategoria e pjesëmarrësve

Farmacist

Qëllimi i aktivitetit:

Njohja e farmacistëve me shenjat e diabetit. Personat e riskuar, të njihen  me këshilla të thjeshta mbi mënyrën e shëndetshme të jetesës dhe ushqyerjes tek personat që vuajnë nga diabeti.

Kreditet:

4