slogan7-al

25 Prill, Leksion “Barnat dhe produktet e kujdesit personal në mjedis”

Titulli i aktivitetit:

25 Prill, Leksion “Barnat dhe produktet e kujdesit personal në mjedis”

Data e zhvillimit:

25.04.2013

Vendi i organizimit:

Salla e Muzeut Kombëtar, Tiranë

Organizatori/ofruesi:

Urdhri i Farmacistëve të Shqipërisë

Kontakt

E-mail: Kjo adresë emaili po mbrohet nga spambotet. Të duhet aktivizimi i JavaScript për me e pa.

Kategoria e pjesëmarrësve:

Farmacist

Qëllimi i aktivitetit:

Menaxhimi i mbetjeve farmaceutike dhe produkteve të kujdesit personal në mjedis, duke parandaluar në këtë mënyrë një rrezik serioz për shëndetin e njeriut.

Kreditet:

3