slogan7-al

27 Prill, Konferencë Mbarëkombëtare “Sëmundjet e Pleurës”,

Titulli i aktivitetit: 27 Prill, Konferencë Mbarëkombëtare “Sëmundjet e Pleurës”
Data e zhvillimit: 27.04.2013
Vendi i organizimit: Universiteti “Kristal”
Organizatori/ofruesi: Shkolla e Lartë Jo Publike “Universiteti Kristal”
Kontakte: Gojart Cerga
E-mail: Kjo adresë emaili po mbrohet nga spambotet. Të duhet aktivizimi i JavaScript për me e pa.
Aiola Pernaska
E-mail: Kjo adresë emaili po mbrohet nga spambotet. Të duhet aktivizimi i JavaScript për me e pa.
Kategoria e  pjesëmarresve Mjek Pneumolog
Mjekë të përgjithshëm
Mjekë familje
Infermier
Studentë
Qëllimi i aktivitetit: Ofrimi i eksperiences dhe praktikat më të mira të vendit dhe mbarëkombëtare në identifikimin e faktorëve të riskut, epidemiologjinë  e sëmundjeve të pleurës, vendosjen e diagnoses së hershme, metodat e sotme të trajtimit në funksion të parandalimit, trajtimit efektiv të rritjes së mbijetesës dhe përmirësimit të cilësisë së jetës.
Kreditet: 8

Normal 0 false false false EN-US X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4

16.10.10 Konferenca “Rëndësia e zbatimit me rigorozitet e kalendarit të vaksinimit në parandalimin e sëmundjeve infektive – Tendencat e reja për vaksinat”

16 Dhjetor 2010

Tirana International Hotel

Shoqata Pediatrike Shqiptare

Mjekë pediatër

Përditësimi I dijeve në lidhje me aplikimin e skemave të imunizimit; njohja me kombinacionet vaksinale të rekomanduara sot për moshën pediatrike.

5