slogan7-al

10 Mars, Trajnim “Aspekte të farmakologjisë klinike të klasës së barnave ACE inhibitore”

Titulli i aktivitetit: 10 Mars, Trajnim “Aspekte të farmakologjisë klinike të klasës së barnave ACE inhibitore”
Data e zhvillimit: 10.03.2013
Vendi i organizimit: QSUT, Salla e leksioneve të kirurgjisë
Organizatori/ofruesi: Shoqata Kombëtare e Shëndetit Publik
Kontakte: E-mail: Kjo adresë emaili po mbrohet nga spambotet. Të duhet aktivizimi i JavaScript për me e pa.
Kategoria e  pjesëmarresve Mjek
Infermier
Dentist
Mjekë dhe specialist të shëndetit publik
Qëllimi i aktivitetit: Rritja e njohurive të  personelit  shëndetësor  lidhur me aspekte të farmakologjisë klinike të klasës së barnave ACE inhibitore
Kreditet: 4

Normal 0 false false false EN-US X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4

16.10.10 Konferenca “Rëndësia e zbatimit me rigorozitet e kalendarit të vaksinimit në parandalimin e sëmundjeve infektive – Tendencat e reja për vaksinat”

16 Dhjetor 2010

Tirana International Hotel

Shoqata Pediatrike Shqiptare

Mjekë pediatër

Përditësimi I dijeve në lidhje me aplikimin e skemave të imunizimit; njohja me kombinacionet vaksinale të rekomanduara sot për moshën pediatrike.

5