slogan7-al

20 Mars, Konferenca e dentistrisë preventive,

Titulli i aktivitetit: 20 Mars, Konferenca e dentistrisë preventive
Data e zhvillimit: 20.03.2013
Vendi i organizimit: Hotel Internacional Tirana, salla Balsha
Organizatori/ofruesi: Shoqata Dentare Shqiptare
Kontakte: E-mail: Kjo adresë emaili po mbrohet nga spambotet. Të duhet aktivizimi i JavaScript për me e pa.
Cel: 0692691643
Kategoria e  pjesëmarresve Dentistë
Mjekë
Famacistë
Ndihmës dentistë
Qëllimi i aktivitetit: Informimi i mjekëve dhe dentistëve rreth disa patologjive të zgavrës së gojës dhe mënyra e parandalimit dhe trajtimit të tyre.
Kreditet: 4

Normal 0 false false false EN-US X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4

16.10.10 Konferenca “Rëndësia e zbatimit me rigorozitet e kalendarit të vaksinimit në parandalimin e sëmundjeve infektive – Tendencat e reja për vaksinat”

16 Dhjetor 2010

Tirana International Hotel

Shoqata Pediatrike Shqiptare

Mjekë pediatër

Përditësimi I dijeve në lidhje me aplikimin e skemave të imunizimit; njohja me kombinacionet vaksinale të rekomanduara sot për moshën pediatrike.

5