slogan7-al

2 Mars, Kurs Trajnim i sistemit Retainerit Dentar pas trajtimit ortodontik.

Titulli i aktivitetit: 2 Mars, Kurs Trajnim i sistemit Retainerit Dentar pas trajtimit ortodontik.
Data e zhvillimit: 02.03.2013
Vendi i organizimit: Universiteti “Aldent” Tiranë
Organizatori/ofruesi: Shoqata e Informatorëve Shkencor për Mjekësisë
Kontakte: E-mail: Kjo adresë emaili po mbrohet nga spambotet. Të duhet aktivizimi i JavaScript për me e pa.
Kjo adresë emaili po mbrohet nga spambotet. Të duhet aktivizimi i JavaScript për me e pa.  
Kategoria e  pjesëmarresve Dentist
Qëllimi i aktivitetit: Trajtimi i retainerit dentar pas trajtimit ortodontik dhe analizimi i metodikave të retainerit që përdoren zakonisht. 
Kreditet: 4

Normal 0 false false false EN-US X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4

16.10.10 Konferenca “Rëndësia e zbatimit me rigorozitet e kalendarit të vaksinimit në parandalimin e sëmundjeve infektive – Tendencat e reja për vaksinat”

16 Dhjetor 2010

Tirana International Hotel

Shoqata Pediatrike Shqiptare

Mjekë pediatër

Përditësimi I dijeve në lidhje me aplikimin e skemave të imunizimit; njohja me kombinacionet vaksinale të rekomanduara sot për moshën pediatrike.

5