slogan7-al

23 Mars, Leksione të Hapura “Të ushqyerit dhe çrregullimet e tij” ,

Titulli i aktivitetit: 23 Mars,  Leksione të Hapura “Të ushqyerit dhe çrregullimet e tij”
Data e zhvillimit: 23.03.2013
Vendi i organizimit: Universiteti “Kristal”, Autostrada Tiranë-Durrës, Kilometri 3
Organizatori/ofruesi: Shkolla e Lartë Jo Publike “Universiteti Kristal”
Kontakte: E-mail: Kjo adresë emaili po mbrohet nga spambotet. Të duhet aktivizimi i JavaScript për me e pa.
Kategoria e  pjesëmarresve Mjek të Shëndetit Publik , Sëmundjeve të Brendshme, Kirurgji, Onkologjhi, Okulistikë, Imazheri, Dietologji
Infermier
Menaxher/Drejtor
Dentist
Farmacist
Qëllimi i aktivitetit: Ofrimi i të dhënave aktuale për ekstremet e kequshqyerjes si dhe në parashtrimin e rrugëve të reja për promovimin e ushqyerjes së shëndetshme.
Kreditet: 5

Normal 0 false false false EN-US X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4

16.10.10 Konferenca “Rëndësia e zbatimit me rigorozitet e kalendarit të vaksinimit në parandalimin e sëmundjeve infektive – Tendencat e reja për vaksinat”

16 Dhjetor 2010

Tirana International Hotel

Shoqata Pediatrike Shqiptare

Mjekë pediatër

Përditësimi I dijeve në lidhje me aplikimin e skemave të imunizimit; njohja me kombinacionet vaksinale të rekomanduara sot për moshën pediatrike.

5