slogan7-al

8 Shkurt, Aplikimi Praktik i protokollit tek vendi i punës me rastet konkrete,

Titulli i aktivitetit: 8 Shkurt, Aplikimi Praktik i protokollit tek vendi i punës me rastet konkrete
Data e zhvillimit: 8.02.2013
Vendi i organizimit: Spitali Rajonal Lezhë
Organizatori/ofruesi: Spitali Rajonal Lezhë
Kontakte: Novruz Bara
E-mail:  Kjo adresë emaili po mbrohet nga spambotet. Të duhet aktivizimi i JavaScript për me e pa.   cel:+355662009900
Kategoria e  pjesëmarresve Mjekë, infermierë.
Qëllimi i aktivitetit: Të njihen , përdiësohen dhe zbatohen njohuritë e kujdesit post-operator dhe aplikimi i protokollit për përkujdesje post-operatore në shërbimin obsetrikë-gjinekologji
Kreditet: 3

Normal 0 false false false EN-US X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4

16.10.10 Konferenca “Rëndësia e zbatimit me rigorozitet e kalendarit të vaksinimit në parandalimin e sëmundjeve infektive – Tendencat e reja për vaksinat”

16 Dhjetor 2010

Tirana International Hotel

Shoqata Pediatrike Shqiptare

Mjekë pediatër

Përditësimi I dijeve në lidhje me aplikimin e skemave të imunizimit; njohja me kombinacionet vaksinale të rekomanduara sot për moshën pediatrike.

5