slogan7-al

23 Mars, Leksione të hapura “Të ushqyerit dhe çrregullimet e tij”,

Titulli i aktivitetit: 23 Mars, Leksione të hapura “Të ushqyerit dhe çrregullimet e tij”
Data e zhvillimit: 23.03.2013
Vendi i organizimit: Universiteti  “Kristal”, Tiranë
Organizatori/ofruesi: Shkolla e lartë jo publike “Universiteti Kristal”
Kontakte: Dr.Marsida Duli
E-mail:  Kjo adresë emaili po mbrohet nga spambotet. Të duhet aktivizimi i JavaScript për me e pa.   cel:+355666071226
Kategoria e  pjesëmarresve Mjekë, infermierë, menaxherë, dentist, farmacist.
Qëllimi i aktivitetit: Qëllimi i dy leksioneve të hapura konsiston në ofrimin e të dhënave të sotme për ekstremet e kequshqyerjes si dhe në parashtrimin e rrugëve të reja per promovimin e ushqyerjes së shëndetshme 
Kreditet: 5

Normal 0 false false false EN-US X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4

16.10.10 Konferenca “Rëndësia e zbatimit me rigorozitet e kalendarit të vaksinimit në parandalimin e sëmundjeve infektive – Tendencat e reja për vaksinat”

16 Dhjetor 2010

Tirana International Hotel

Shoqata Pediatrike Shqiptare

Mjekë pediatër

Përditësimi I dijeve në lidhje me aplikimin e skemave të imunizimit; njohja me kombinacionet vaksinale të rekomanduara sot për moshën pediatrike.

5