slogan7-al

22 Shkurt, Trajnim për Trajnerët mbi vlerësimin dhe monitorimin kombëtar

Titulli i aktivitetit: 22 Shkurt,  Trajnim për Trajnerët mbi vlerësimin dhe monitorimin kombëtar
Data e zhvillimit: 22 Shkurt, 2013
Vendi i organizimit: Durrës
Organizatori/ofruesi: USAID/EEHR Project
Kontakte: Ornela Palushaj, Kjo adresë emaili po mbrohet nga spambotet. Të duhet aktivizimi i JavaScript për me e pa.
Kategoria e  pjesëmarresve Mjekë, Menaxher/Drejtorë/ Specialistë të Sektorit të Monitorom/Vlerësimit
Qëllimi i aktivitetit: Ky aktivitet synon të mbështesë vënien në funksion të misionit të Monitorim dhe Vlerësimit duke rritur kapacitetet dhe njohuritë e stafeve rajonale dhe kombëtare.
Kreditet: 7

Normal 0 false false false EN-US X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4

16.10.10 Konferenca “Rëndësia e zbatimit me rigorozitet e kalendarit të vaksinimit në parandalimin e sëmundjeve infektive – Tendencat e reja për vaksinat”

16 Dhjetor 2010

Tirana International Hotel

Shoqata Pediatrike Shqiptare

Mjekë pediatër

Përditësimi I dijeve në lidhje me aplikimin e skemave të imunizimit; njohja me kombinacionet vaksinale të rekomanduara sot për moshën pediatrike.

5