slogan7-al

29-30 Janar Korçë, Trajnim për Trajnerët “Edukimi për lindje”

Titulli i aktivitetit: 29-30 Janar Korçë,  Trajnim për Trajnerët “Edukimi për lindje”
Data e zhvillimit: 29-30.01.2013
Vendi i organizimit: Korçë
Organizatori/ofruesi: World Wision
Kontakte: E-mail: Kjo adresë emaili po mbrohet nga spambotet. Të duhet aktivizimi i JavaScript për me e pa.
Kjo adresë emaili po mbrohet nga spambotet. Të duhet aktivizimi i JavaScript për me e pa.
Kategoria e  pjesëmarresve Mjek Familje
Infermierë
Qëllimi i aktivitetit: Synimi kryesor i këtij aktiviteti është të rrisë numrin e trajnerëve që do të drejtojnë seanca edukuese rreth lindjeve, si dhe përgatitja e tyre me informacionet e nevojshme, të cilat më pas iu shpërndahen nënave të reja dhe partnerëve të tyre.
Kreditet: 7

Normal 0 false false false EN-US X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4

16.10.10 Konferenca “Rëndësia e zbatimit me rigorozitet e kalendarit të vaksinimit në parandalimin e sëmundjeve infektive – Tendencat e reja për vaksinat”

16 Dhjetor 2010

Tirana International Hotel

Shoqata Pediatrike Shqiptare

Mjekë pediatër

Përditësimi I dijeve në lidhje me aplikimin e skemave të imunizimit; njohja me kombinacionet vaksinale të rekomanduara sot për moshën pediatrike.

5