slogan7-al

2 Shkurt 2013 Elbasan, Seminar “Kujdesi Paliativ-një e drejtë njerëzore”

Titulli i aktivitetit: 2 Shkurt 2013 Elbasan,   Seminar “Kujdesi Paliativ-një e drejtë njerëzore”
Data e zhvillimit: 02.02.2013
Vendi i organizimit: Elbasan
Organizatori/ofruesi: Qendra e KUjdesit Paliativ “Mary Potter”
Kontakte: E-mail: Kjo adresë emaili po mbrohet nga spambotet. Të duhet aktivizimi i JavaScript për me e pa.
Kjo adresë emaili po mbrohet nga spambotet. Të duhet aktivizimi i JavaScript për me e pa.
Kategoria e  pjesëmarresve Mjek
Infermier
Menaxher/Drejtor
Qëllimi i aktivitetit: Rritja e njohurive mbi kujdesin paliativ si një shërbim i domosdoshëm për pacientët në faza terminale.
Njohja me simptomat më të shpeshta dhe trajtimin e tyre
Mënyra e vlerësimit dhe trajtimit të dhimbjes
Evidentimi i problematikës psiko-sociale dhe rrugët për zgjidhjen e tyre
Kreditet: 4

Normal 0 false false false EN-US X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4

16.10.10 Konferenca “Rëndësia e zbatimit me rigorozitet e kalendarit të vaksinimit në parandalimin e sëmundjeve infektive – Tendencat e reja për vaksinat”

16 Dhjetor 2010

Tirana International Hotel

Shoqata Pediatrike Shqiptare

Mjekë pediatër

Përditësimi I dijeve në lidhje me aplikimin e skemave të imunizimit; njohja me kombinacionet vaksinale të rekomanduara sot për moshën pediatrike.

5