slogan7-al

14 Shkurt Elbasan, Trajnim “Kujdesi Paliativ dhe rëndësia e tij për pacientët me sëmundje të pashërueshme”,

Titulli i aktivitetit: 14 Shkurt Elbasan, Trajnim “Kujdesi Paliativ dhe rëndësia e tij për pacientët me sëmundje të pashërueshme”
Data e zhvillimit: 14.02.2013
Vendi i organizimit: Elbasan
Organizatori/ofruesi: Shoqata Kujdesi Shëndetësor Familjar
Kontakte: Irena Laska
E-mail: Kjo adresë emaili po mbrohet nga spambotet. Të duhet aktivizimi i JavaScript për me e pa.
Kjo adresë emaili po mbrohet nga spambotet. Të duhet aktivizimi i JavaScript për me e pa.
Kategoria e  pjesëmarresve Mjek
Infermier
Menaxher/Drejtor
Psikolog/Punonjës Social
Qëllimi i aktivitetit: Pajisja me njohuri bazë mbi kujdesin paliativ, për mjekë dhe infermierë të cilët do të aftësohen të adresojnë nevojat e pacientëve të cilët kanë nevojë për këtë shërbim.
Kreditet: 12

Normal 0 false false false EN-US X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4

16.10.10 Konferenca “Rëndësia e zbatimit me rigorozitet e kalendarit të vaksinimit në parandalimin e sëmundjeve infektive – Tendencat e reja për vaksinat”

16 Dhjetor 2010

Tirana International Hotel

Shoqata Pediatrike Shqiptare

Mjekë pediatër

Përditësimi I dijeve në lidhje me aplikimin e skemave të imunizimit; njohja me kombinacionet vaksinale të rekomanduara sot për moshën pediatrike.

5