slogan7-al

11 Shkurt, Seminar “Epilepsia, si ta njohim dhe trajtojmë”,

Titulli i aktivitetit: 11 Shkurt, Seminar “Epilepsia, si ta njohim dhe trajtojmë”
Data e zhvillimit: 11.02.2013
Vendi i organizimit: Autoriteti Shëndetësor Rajonal; Tiranë
Organizatori/ofruesi: ILAE-Dega Shqipëtare
Kontakte: E-mail: Kjo adresë emaili po mbrohet nga spambotet. Të duhet aktivizimi i JavaScript për me e pa.
Kategoria e  pjesëmarresve Mjek familje dhe neurologë
Qëllimi i aktivitetit: Plotësimi I njohurive mbi epilepsinë, si nga mjekët e familjes ashtu edhe nga vetë pacientët dhe familjarët e tyre.
Kreditet: 2

Normal 0 false false false EN-US X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4

16.10.10 Konferenca “Rëndësia e zbatimit me rigorozitet e kalendarit të vaksinimit në parandalimin e sëmundjeve infektive – Tendencat e reja për vaksinat”

16 Dhjetor 2010

Tirana International Hotel

Shoqata Pediatrike Shqiptare

Mjekë pediatër

Përditësimi I dijeve në lidhje me aplikimin e skemave të imunizimit; njohja me kombinacionet vaksinale të rekomanduara sot për moshën pediatrike.

5