slogan7-al

25 Maj, Konferenca “Traumatologjia në Sport”,

Titulli i aktivitetit: 25 Maj, Konferenca “Traumatologjia në Sport”
Data e zhvillimit: 25.05.2012
Vendi i organizimit: Tiranë
Organizatori/ofruesi: Fondacioni “Zoja e Këshillit të Mirë”
Kontakte: E-mail:Kjo adresë emaili po mbrohet nga spambotet. Të duhet aktivizimi i JavaScript për me e pa.
Kategoria e  pjesëmarresve Mjek Sportiv
Fizioterapistë dhe profesorë fizkulture.
Qëllimi i aktivitetit: Njohja e  klubeve sportive, mjekëve sportive dhe shkollave sportive me teknikat e fundit mjekësore dhe rehabilituese.
Kreditet: 3

Normal 0 false false false EN-US X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4

16.10.10 Konferenca “Rëndësia e zbatimit me rigorozitet e kalendarit të vaksinimit në parandalimin e sëmundjeve infektive – Tendencat e reja për vaksinat”

16 Dhjetor 2010

Tirana International Hotel

Shoqata Pediatrike Shqiptare

Mjekë pediatër

Përditësimi I dijeve në lidhje me aplikimin e skemave të imunizimit; njohja me kombinacionet vaksinale të rekomanduara sot për moshën pediatrike.

5