8 Maj, Trajnim mbi neuropatitë diabetike, atakun kardiak, dhe përkufizimi etik i Shëndetit të Mirë

Titulli i aktivitetit: 8 Maj,  Trajnim mbi neuropatitë diabetike, atakun kardiak, dhe përkufizimi etik i Shëndetit të Mirë
Data e zhvillimit: 8 Maj 2012 Bulqizë
9 Maj 2012 Lezhë
Vendi i organizimit: Bulqizë
Lezhë
Organizatori/ofruesi: Fondacioni  Medical Ambassadors Albania dhe Prime UK
Kontakte: E-mail: Kjo adresë emaili po mbrohet nga spambotet. Të duhet aktivizimi i JavaScript për me e pa.
Kategoria e  pjesëmarresve Mjek familje
Qëllimi i aktivitetit: Të rishikojë praktikat më të mira në diagnostikimin dhe menaxhimin e atakut kardiak tek të rriturit
Kreditet: 3

Normal 0 false false false EN-US X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4

16.10.10 Konferenca “Rëndësia e zbatimit me rigorozitet e kalendarit të vaksinimit në parandalimin e sëmundjeve infektive – Tendencat e reja për vaksinat”

16 Dhjetor 2010

Tirana International Hotel

Shoqata Pediatrike Shqiptare

Mjekë pediatër

Përditësimi I dijeve në lidhje me aplikimin e skemave të imunizimit; njohja me kombinacionet vaksinale të rekomanduara sot për moshën pediatrike.

5