slogan7-al

11 Maj, Konferenca e I-rë Kombëtare për Politikat Shëndetësore në Shqipëri,

Titulli i aktivitetit: 11 Maj, Konferenca e I-rë Kombëtare për Politikat Shëndetësore në Shqipëri
Data e zhvillimit: 11.05.2012
Vendi i organizimit: Hotel Tirana International
Organizatori/ofruesi: Ministria e Shëndetësisë
Kontakte: E-mail: Kjo adresë emaili po mbrohet nga spambotet. Të duhet aktivizimi i JavaScript për me e pa.
Kategoria e  pjesëmarresve Shefa Shërbimesh në QSUT
Menaxher/Drejtor
Specialistë të Promocionit Shëndetësor
Inspektorë Sanitar Shtetëror
Epidemiologë
Qëllimi i aktivitetit: Evidentimi i elementëve themelorë të Reformës në Sistemin Shëndetësor si dhe vizionin dhe politikat për të ardhmen.
Kreditet: 5

Normal 0 false false false EN-US X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4

16.10.10 Konferenca “Rëndësia e zbatimit me rigorozitet e kalendarit të vaksinimit në parandalimin e sëmundjeve infektive – Tendencat e reja për vaksinat”

16 Dhjetor 2010

Tirana International Hotel

Shoqata Pediatrike Shqiptare

Mjekë pediatër

Përditësimi I dijeve në lidhje me aplikimin e skemave të imunizimit; njohja me kombinacionet vaksinale të rekomanduara sot për moshën pediatrike.

5