slogan7-al

2 Maj, Seminar “Esthetics Gingival and Tretament” and “Dental Hygeine Motivation”,

Titulli i aktivitetit: 2 Maj, Seminar “Esthetics Gingival and Tretament” and “Dental Hygeine Motivation”
Data e zhvillimit: 02.05.2012
Vendi i organizimit: Godina e UAT-së , Tiranë
Organizatori/ofruesi: Universiteti Amerikan I Tiranës
Kontakte: E-mail: Kjo adresë emaili po mbrohet nga spambotet. Të duhet aktivizimi i JavaScript për me e pa.
Kategoria e  pjesëmarresve Mjek
Infermier
Dentist
Farmacist
Teknikë Imazherie
Qëllimi i aktivitetit: Informimi i pjesëmarrësve për rëndësinë e higjenës orale në parandalimin e formimit të places bakteriale, si dhe të përshkruaj në mënyrë të detajuar se çfarë është pllaka bakteriale, cilët janë bakteret që kolonizojnë pllakën bakteriale.
Kreditet: 3

Normal 0 false false false EN-US X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4

16.10.10 Konferenca “Rëndësia e zbatimit me rigorozitet e kalendarit të vaksinimit në parandalimin e sëmundjeve infektive – Tendencat e reja për vaksinat”

16 Dhjetor 2010

Tirana International Hotel

Shoqata Pediatrike Shqiptare

Mjekë pediatër

Përditësimi I dijeve në lidhje me aplikimin e skemave të imunizimit; njohja me kombinacionet vaksinale të rekomanduara sot për moshën pediatrike.

5