slogan7-al

22-24 Maj, Trajnim “Kujdesi Paliativ”,

Titulli i aktivitetit: 22-24 Maj, Trajnim “Kujdesi Paliativ”
Data e zhvillimit: 22-24.05.2012
Vendi i organizimit: Shkodër
Organizatori/ofruesi: PCEC Albania dhe PRIME, UK
Kontakte: E-mail:Kjo adresë emaili po mbrohet nga spambotet. Të duhet aktivizimi i JavaScript për me e pa.
Kategoria e  pjesëmarresve Mjek Familje
Mjek Specialist
Mjek të Përgjithshëm
Qëllimi i aktivitetit: Ofrimi i njohurive të përgjithshme në lidhje me kujdesin paliativ tek të sëmurët terminal me kancer , me trajtimin e tyre në kushtet e shtëpisë, suportin mjekësor, psikologjik, social dhe spiritual.
Kreditet: 14

Normal 0 false false false EN-US X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4

16.10.10 Konferenca “Rëndësia e zbatimit me rigorozitet e kalendarit të vaksinimit në parandalimin e sëmundjeve infektive – Tendencat e reja për vaksinat”

16 Dhjetor 2010

Tirana International Hotel

Shoqata Pediatrike Shqiptare

Mjekë pediatër

Përditësimi I dijeve në lidhje me aplikimin e skemave të imunizimit; njohja me kombinacionet vaksinale të rekomanduara sot për moshën pediatrike.

5