slogan7-al

25 Prill, Trajnim i mjekëve të përgjithshëm dhe të familjes të shërbimit shëndetësor parësor në qarkun e Durrësit

Titulli i aktivitetit: 25 Prill, Trajnim i mjekëve të përgjithshëm dhe të familjes të shërbimit shëndetësor parësor në qarkun e Durrësit
Data e zhvillimit: 25.04.2012
Vendi i organizimit: Durrësr
Organizatori/ofruesi: Shoqata Kombëtare e Shëndetit Publik
Kontakte: E-mail: Kjo adresë emaili po mbrohet nga spambotet. Të duhet aktivizimi i JavaScript për me e pa.
Kategoria e  pjesëmarresve Mjek të përgjithshëm dhe të familjes
Qëllimi i aktivitetit: Rritja e cilësisë së mjekëve të përgjithshëm dhe të familjes për të ofruar një kujdes shëndetësor sa më cilësor për tu ardhur sa më pranë dhe për të përmbushur nevojat e pacientit.
Kreditet: 24

Normal 0 false false false EN-US X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4

16.10.10 Konferenca “Rëndësia e zbatimit me rigorozitet e kalendarit të vaksinimit në parandalimin e sëmundjeve infektive – Tendencat e reja për vaksinat”

16 Dhjetor 2010

Tirana International Hotel

Shoqata Pediatrike Shqiptare

Mjekë pediatër

Përditësimi I dijeve në lidhje me aplikimin e skemave të imunizimit; njohja me kombinacionet vaksinale të rekomanduara sot për moshën pediatrike.

5