23-24 Prill, Trajnim “Metodat e inspektimit dhe kontrollit të Vektorëve në Shëndetin Publik dhe infestuesve në industrinë ushqimore”,

Titulli i aktivitetit: 23-24 Prill, Trajnim “Metodat e inspektimit dhe kontrollit të Vektorëve në Shëndetin Publik dhe infestuesve në industrinë ushqimore”
Data e zhvillimit: 23-24.04.2012
Vendi i organizimit: Hotel Xheko Imperial
Organizatori/ofruesi: Instituti i Shëndetit Publik
Kontakte: Enkelejda Dikolli
E-mail: Kjo adresë emaili po mbrohet nga spambotet. Të duhet aktivizimi i JavaScript për me e pa.
Kategoria e  pjesëmarresve Mjek Epidemiolog dhe Higjenist
Infermier
Biolog, Kimistë,s Veteriner, Inspektor
Qëllimi i aktivitetit: Njohja e pjesëmarrësve mbi vektorët që paraqesin rëndësi për shëndetin public, sëmundjet e transmetuara prej tyre dhe mënyrat e kontrollit si dhe të jape një informacion në lidhje me parazitët që hasim në industrinë ushqimore, mënyrat e inspektimit dhe të kontrollit të tyre.
Kreditet: 13

Normal 0 false false false EN-US X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4

16.10.10 Konferenca “Rëndësia e zbatimit me rigorozitet e kalendarit të vaksinimit në parandalimin e sëmundjeve infektive – Tendencat e reja për vaksinat”

16 Dhjetor 2010

Tirana International Hotel

Shoqata Pediatrike Shqiptare

Mjekë pediatër

Përditësimi I dijeve në lidhje me aplikimin e skemave të imunizimit; njohja me kombinacionet vaksinale të rekomanduara sot për moshën pediatrike.

5