slogan7-al

12-13 Maj, Konferenca “ Transformim 2012 “Kompetencat e Mjekëve të Familjes në Kujdes Parësor”,

Titulli i aktivitetit: 12-13 Maj, Konferenca “ Transformim 2012 “Kompetencat e Mjekëve të Familjes në Kujdes Parësor”
Data e zhvillimit: 12-13. 05.2012
Vendi i organizimit: Tiranë
Organizatori/ofruesi: Fondacioni Shëndetësor ABC
Kontakte: E-mail: Kjo adresë emaili po mbrohet nga spambotet. Të duhet aktivizimi i JavaScript për me e pa.
Kategoria e  pjesëmarresve Rregjistrimet për pjesëmarrës janë mbyllur.
Qëllimi i aktivitetit: Njohja e pjesëmarrësve me kompetencat e MP/MF  në kujdes parësor sipas përkufizimit Europian të MF të adaptuar edhe nga paketa bazë e shërbimeve në kujdes parësor në Shqipëri si dhe paisja e tyre me zotësi për të përmbushur këto kompetenca.
Kreditet: 12

Normal 0 false false false EN-US X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4

16.10.10 Konferenca “Rëndësia e zbatimit me rigorozitet e kalendarit të vaksinimit në parandalimin e sëmundjeve infektive – Tendencat e reja për vaksinat”

16 Dhjetor 2010

Tirana International Hotel

Shoqata Pediatrike Shqiptare

Mjekë pediatër

Përditësimi I dijeve në lidhje me aplikimin e skemave të imunizimit; njohja me kombinacionet vaksinale të rekomanduara sot për moshën pediatrike.

5