slogan7-al

21 Prill, Trajnim “Roli i mjekut të familjes lidhur me HIV/AIDS”

Titulli i aktivitetit: 21 Prill, Trajnim “Roli i mjekut të familjes lidhur me HIV/AIDS”
Data e zhvillimit: 21.04.2012
Vendi i organizimit: DSHP  Berat, DSHP  Durrës
Organizatori/ofruesi: Shoqata Kombëtare e Shëndetit Publik
Kontakte: E-mail: Kjo adresë emaili po mbrohet nga spambotet. Të duhet aktivizimi i JavaScript për me e pa.
Kategoria e  pjesëmarresve Mjek të përgjithshëm dhe të familjes
Qëllimi i aktivitetit: Rritja profesionale e punonjësve të shëndetsisë në drejtim të kujdesit shëndetësor ndaj moshës së tretë.
Kreditet: 3

Normal 0 false false false EN-US X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4

16.10.10 Konferenca “Rëndësia e zbatimit me rigorozitet e kalendarit të vaksinimit në parandalimin e sëmundjeve infektive – Tendencat e reja për vaksinat”

16 Dhjetor 2010

Tirana International Hotel

Shoqata Pediatrike Shqiptare

Mjekë pediatër

Përditësimi I dijeve në lidhje me aplikimin e skemave të imunizimit; njohja me kombinacionet vaksinale të rekomanduara sot për moshën pediatrike.

5