slogan7-al

11-13 Maj, Konferenca Kombëtare e XVIII ,

Titulli i aktivitetit: 11-13 Maj, Konferenca Kombëtare e XVIII
Data e zhvillimit: 11-13.05.2012
Vendi i organizimit: Vlorë
Organizatori/ofruesi: Shoqata Shqiptare e Alergologjisë dhe Imunologjisë Klinike
Kontakte: Eris Mësonjësi
E-mail:  Kjo adresë emaili po mbrohet nga spambotet. Të duhet aktivizimi i JavaScript për me e pa.
Kategoria e  pjesëmarresve Mjek alergolog, imunolog, pediatër, pneumo-alergolog
Menaxher/Drejtor: Drejtuesit e institucioneve
Qëllimi i aktivitetit: Diskutimi i metodave të reja diagnostikuese mjekuese alergjike, njohja me arritjet e reja ndërkombëtare në këtë fushë  si dhe gjetja e mënyrave për ti implementuar ato në Shqipëri.
Kreditet: 14

Normal 0 false false false EN-US X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4

16.10.10 Konferenca “Rëndësia e zbatimit me rigorozitet e kalendarit të vaksinimit në parandalimin e sëmundjeve infektive – Tendencat e reja për vaksinat”

16 Dhjetor 2010

Tirana International Hotel

Shoqata Pediatrike Shqiptare

Mjekë pediatër

Përditësimi I dijeve në lidhje me aplikimin e skemave të imunizimit; njohja me kombinacionet vaksinale të rekomanduara sot për moshën pediatrike.

5