slogan7-al

27 Prill, Simpozium “Epidemiologjia dhe Diagnostika bashkëkohore e patologjive të gjirit”

Titulli i aktivitetit: 27 Prill, Simpozium “Epidemiologjia dhe Diagnostika bashkëkohore e patologjive të gjirit”
Data e zhvillimit: 27.04.2012
Vendi i organizimit: Fakulteti i Shëndetit Publik, Universiteti “Ismail Qemali”, Vlorë
Organizatori/ofruesi: Fakulteti i Shëndetit Publik
Kontakte: Aurela Saliaj
E-mail: Kjo adresë emaili po mbrohet nga spambotet. Të duhet aktivizimi i JavaScript për me e pa.
Kategoria e  pjesëmarresve Mjek Obstetër-Gjinekologë
Epidemiolog
Radiolog
Mami
Studentë të programit akademik Mami/Infermier
Qëllimi i aktivitetit: Informimi rreth njohurive bashkëkohore të përhapjes dhe diagnostikimit të patologjive të gjirit. Të krahasojë përvojat diagnostike dhe të dhënat epidemiologjike mbi këto patologji midis Kosovës dhe Shqipërisë.
Kreditet: 4

Normal 0 false false false EN-US X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4

16.10.10 Konferenca “Rëndësia e zbatimit me rigorozitet e kalendarit të vaksinimit në parandalimin e sëmundjeve infektive – Tendencat e reja për vaksinat”

16 Dhjetor 2010

Tirana International Hotel

Shoqata Pediatrike Shqiptare

Mjekë pediatër

Përditësimi I dijeve në lidhje me aplikimin e skemave të imunizimit; njohja me kombinacionet vaksinale të rekomanduara sot për moshën pediatrike.

5