slogan7-al

7 Maj, Konferenca “Sistemi i farmakovigjilencës, survejimi dhe monitorimi i barnave”,

Titulli i aktivitetit 7 Maj, Konferenca “Sistemi i farmakovigjilencës, survejimi dhe monitorimi i barnave”
Data e zhvillimit: 07.05 .2012
Vendi i organizimit: Hotel Sheraton, Salla "Iliria"
Organizatori/ofruesi: Qendra Kombëtare e Kontrollit të Barnave
Kontakte: Lorina Hoxha
E-mail: Kjo adresë emaili po mbrohet nga spambotet. Të duhet aktivizimi i JavaScript për me e pa.
Kategoria e  pjesëmarresve Mjek
Infermier
Menaxher/Drejtor
Dentist
Farmacist
Përdoruesit e Barnave
Qëllimi i aktivitetit: Sensibilizimi i vazhdueshëm i pacientëve, përdoruesve të barnave, profesionistëve të shëndetit dhe populates në tërësi për rëndësinëe farmakovigjilencës dhe rolit të saj në rritjen e sigurisë dhe efikasitetit të barnave.
Kreditet: 6

Normal 0 false false false EN-US X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4

16.10.10 Konferenca “Rëndësia e zbatimit me rigorozitet e kalendarit të vaksinimit në parandalimin e sëmundjeve infektive – Tendencat e reja për vaksinat”

16 Dhjetor 2010

Tirana International Hotel

Shoqata Pediatrike Shqiptare

Mjekë pediatër

Përditësimi I dijeve në lidhje me aplikimin e skemave të imunizimit; njohja me kombinacionet vaksinale të rekomanduara sot për moshën pediatrike.

5