slogan7-al

13 Prill, Trajnim mbi kujdesin infermieror në infeksionet pediatrike

Titulli i aktivitetit: 13 Prill, Trajnim mbi kujdesin infermieror në infeksionet pediatrike
Data e zhvillimit: 13.04.2012
Vendi i organizimit: Salla e Mbledhjeve, Shërbimi Pediatri/ Spitali Durrës
Organizatori/ofruesi: Spitali Rajonal Durrës
Kontakte: Lida Boshku
E-mail: Kjo adresë emaili po mbrohet nga spambotet. Të duhet aktivizimi i JavaScript për me e pa.
Tel:  0692082463
Kategoria e  pjesëmarresve Mjek
Infermier
Qëllimi i aktivitetit: Personeli infermieror i SRD duhet ti nënshtrohet edukimit të vazhdueshëm professional për të përditësuar dhe përmirësuar njohuritë dhe aftësitë e tyre profesionale, në mënyrë që të rrisin cilësinë e kujdesit shëndetësor.
Kreditet: 3

Normal 0 false false false EN-US X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4

16.10.10 Konferenca “Rëndësia e zbatimit me rigorozitet e kalendarit të vaksinimit në parandalimin e sëmundjeve infektive – Tendencat e reja për vaksinat”

16 Dhjetor 2010

Tirana International Hotel

Shoqata Pediatrike Shqiptare

Mjekë pediatër

Përditësimi I dijeve në lidhje me aplikimin e skemave të imunizimit; njohja me kombinacionet vaksinale të rekomanduara sot për moshën pediatrike.

5