slogan7-al

4 Maj, “Kujdesi farmaceutik 2”

Titulli i aktivitetit: 4 Maj, “Kujdesi farmaceutik 2”
Data e zhvillimit: 04.05.2012
Vendi i organizimit: Fakulteti i Mjekësisë 
Organizatori/ofruesi: Urdhri i Farmacistëve të Shqipërisë
Kontakte: E-mail:Kjo adresë emaili po mbrohet nga spambotet. Të duhet aktivizimi i JavaScript për me e pa.
Kategoria e  pjesëmarresve Farmacistë
Qëllimi i aktivitetit: Njohja e farmacistëve  me parimet bazë të këtij kujdesi dhe aftësimi i tyre për të zhvilluar këtë kujdes në punën e tyre të përditshme me pacientët. 
Kreditet: 3

Normal 0 false false false EN-US X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4

16.10.10 Konferenca “Rëndësia e zbatimit me rigorozitet e kalendarit të vaksinimit në parandalimin e sëmundjeve infektive – Tendencat e reja për vaksinat”

16 Dhjetor 2010

Tirana International Hotel

Shoqata Pediatrike Shqiptare

Mjekë pediatër

Përditësimi I dijeve në lidhje me aplikimin e skemave të imunizimit; njohja me kombinacionet vaksinale të rekomanduara sot për moshën pediatrike.

5