slogan7-al

7 Prill, Konferenca “Pediatria: Problemet kirurgjikale tek fëmijët”

Titulli i aktivitetit: 7 Prill, Konferenca “Pediatria: Problemet kirurgjikale tek fëmijët”
Data e zhvillimit: 07.04.2012
Vendi i organizimit: Spitali Hygeia Tiranë
Organizatori/ofruesi: Spitali Hygeia Tiranë
Kontakte: E-mail: Kjo adresë emaili po mbrohet nga spambotet. Të duhet aktivizimi i JavaScript për me e pa.
Kategoria e  pjesëmarresve Mjek pediatër, neonat
Mjek Familje
Infermier
Farmacist
Qëllimi i aktivitetit: Shkëmbimi i eksperiencave midis mjekëve vendas dhe ata të huaj. Prurja e eksperiencave të reja rreth problemeve kirurgjikale tek fëmijët.
Kreditet: 5

Normal 0 false false false EN-US X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4

16.10.10 Konferenca “Rëndësia e zbatimit me rigorozitet e kalendarit të vaksinimit në parandalimin e sëmundjeve infektive – Tendencat e reja për vaksinat”

16 Dhjetor 2010

Tirana International Hotel

Shoqata Pediatrike Shqiptare

Mjekë pediatër

Përditësimi I dijeve në lidhje me aplikimin e skemave të imunizimit; njohja me kombinacionet vaksinale të rekomanduara sot për moshën pediatrike.

5