slogan7-al

24 Mars, Konferenca e 6-të Nacionale e Implantoprotezës,

Titulli i aktivitetit: 24 Mars, Konferenca e 6-të Nacionale e Implantoprotezës
Data e zhvillimit: 24.03.2012
Vendi i organizimit: Universiteti Zoja e Këshillit të Mirë
Organizatori/ofruesi: ANDSH
Kontakte: E-mail: dr¬¬Kjo adresë emaili po mbrohet nga spambotet. Të duhet aktivizimi i JavaScript për me e pa.
Kategoria e  pjesëmarresve Mjek
Dentist
Studentë
Qëllimi i aktivitetit: Edukimi në vazhdimësi i mjekëve stomatologë si dhe demonstrimi I teknikave e metodikave të kërkimit shkencor si dhe vënia e tyre në dispozicion të mjekëve stomatologë  shqiptarë.
Kreditet: 5

Normal 0 false false false EN-US X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4

16.10.10 Konferenca “Rëndësia e zbatimit me rigorozitet e kalendarit të vaksinimit në parandalimin e sëmundjeve infektive – Tendencat e reja për vaksinat”

16 Dhjetor 2010

Tirana International Hotel

Shoqata Pediatrike Shqiptare

Mjekë pediatër

Përditësimi I dijeve në lidhje me aplikimin e skemave të imunizimit; njohja me kombinacionet vaksinale të rekomanduara sot për moshën pediatrike.

5