slogan7-al

30 Mars, Konferenca e pestë kombëtare e shoqatës MKSH

Titulli i aktivitetit: 30 Mars, Konferenca e pestë kombëtare e shoqatës  MKSH
Data e zhvillimit: 30.03.2012
Vendi i organizimit: Hotel “Victoria”, Tiranë
Organizatori/ofruesi: Shoqata e Morfologjisë Klinike Shqiptare
Kontakte: Piro Paparisto
E-mail: Kjo adresë emaili po mbrohet nga spambotet. Të duhet aktivizimi i JavaScript për me e pa.
Kategoria e  pjesëmarresve Mjek anatom, imazherist, citolog, anatomopatolog, kirug, embriolog , oculist, obstetMjek anatom, imazherist, citolog, anatomopatolog, kirug, embriolog , oculist, obstetër-gjinekolog.
Dentist
Farmacist
Laborant
Qëllimi i aktivitetit: Konferenca ka si qëllim promovimin dhe vlerësimin e kërkimit shkencor nga anëtarët e shoqatës dhe pedagogët e departamentit të morfologjisë të  Fakultetit të Mjekësisë UT, doktorantët e departamentit dhe m,jekë të jashtëm të lidhur klinikisht me katedrën e morfologjisë.
Kreditet: 7

Normal 0 false false false EN-US X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4

16.10.10 Konferenca “Rëndësia e zbatimit me rigorozitet e kalendarit të vaksinimit në parandalimin e sëmundjeve infektive – Tendencat e reja për vaksinat”

16 Dhjetor 2010

Tirana International Hotel

Shoqata Pediatrike Shqiptare

Mjekë pediatër

Përditësimi I dijeve në lidhje me aplikimin e skemave të imunizimit; njohja me kombinacionet vaksinale të rekomanduara sot për moshën pediatrike.

5