27 Mars, Trajnim mbi neuropatitë diabetike, atakun kardiak, dhe përkufizimi etik i Shëndetit të Mirë

Titulli i aktivitetit: 27 Mars, Trajnim mbi neuropatitë diabetike, atakun kardiak, dhe përkufizimi etik i Shëndetit të Mirë
Data e zhvillimit: 27.03.2012- Fier
28.03. 2012-Kavajë
Vendi i organizimit: Fier
Kavajë
Organizatori/ofruesi: Fondacioni  Medical Ambassadors Albania dhe Prime UK
Kontakte: E-mail: Kjo adresë emaili po mbrohet nga spambotet. Të duhet aktivizimi i JavaScript për me e pa.
Kategoria e  pjesëmarresve Mjek Familje profesionistë të tjerë nga institucionet shëndetsore apo që synojnë punësimin në institucionet shëndetsore.
Qëllimi i aktivitetit: Të rishikojë praktikat më të mira në diagnostikimin dhe menaxhimin e atakut kardiak tek të rriturit
Kreditet: 3

Normal 0 false false false EN-US X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4

16.10.10 Konferenca “Rëndësia e zbatimit me rigorozitet e kalendarit të vaksinimit në parandalimin e sëmundjeve infektive – Tendencat e reja për vaksinat”

16 Dhjetor 2010

Tirana International Hotel

Shoqata Pediatrike Shqiptare

Mjekë pediatër

Përditësimi I dijeve në lidhje me aplikimin e skemave të imunizimit; njohja me kombinacionet vaksinale të rekomanduara sot për moshën pediatrike.

5