slogan7-al

30 Mars, “ Trajnim mbi komunikimin dhe etikën e Spitalit Rajonal, Durrës”,

Titulli i aktivitetit: 30 Mars, “ Trajnim mbi komunikimin dhe etikën e Spitalit Rajonal, Durrës”
Data e zhvillimit: 30.03.2012
Vendi i organizimit: Në ambjentet e Sallës së Telemedicinës, SRD
Organizatori/ofruesi: Spitali Rajonal Durrës
Kontakte: Lida Boshku
E-mail: Kjo adresë emaili po mbrohet nga spambotet. Të duhet aktivizimi i JavaScript për me e pa.
Kategoria e  pjesëmarresve Mjek
Shefat e Shërbimeve dhe Reparteve
Infermier
Qëllimi i aktivitetit: Personeli infermieror i SRD duhet ti nënshtrohet edukimikt të vazhdueshëm profesional të përditësuar, për të përmirësuar  njohuritë e tyre dhe aftësitë profesionale, në mënyrë që të rrisin cilësinë e kujdesit shëndetësor.
Kreditet: 4

Normal 0 false false false EN-US X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4

16.10.10 Konferenca “Rëndësia e zbatimit me rigorozitet e kalendarit të vaksinimit në parandalimin e sëmundjeve infektive – Tendencat e reja për vaksinat”

16 Dhjetor 2010

Tirana International Hotel

Shoqata Pediatrike Shqiptare

Mjekë pediatër

Përditësimi I dijeve në lidhje me aplikimin e skemave të imunizimit; njohja me kombinacionet vaksinale të rekomanduara sot për moshën pediatrike.

5