slogan7-al

27-28 Prill, “Konferenca e 8-të Kombëtare e Dhimbjes”

Titulli i aktivitetit: 27-28 Prill, “Konferenca e 8-të Kombëtare e Dhimbjes”
Data e zhvillimit: 27,28. 04.2012
Vendi i organizimit: Universiteti Katolik "Zoja e Këshillit të Mirë", Tiranë
Organizatori/ofruesi: Shoqata Shqiptare e Trajimit të Dhimbjes
Kontakte: Ervin Kërçani
E-mail: Kjo adresë emaili po mbrohet nga spambotet. Të duhet aktivizimi i JavaScript për me e pa.
E-mail: Kjo adresë emaili po mbrohet nga spambotet. Të duhet aktivizimi i JavaScript për me e pa.
E-mail:skerdi¬Kjo adresë emaili po mbrohet nga spambotet. Të duhet aktivizimi i JavaScript për me e pa.
Kategoria e  pjesëmarresve Mjek Familje
Nurolog
Kardiolog
Reumatolog
Anestezist-Reanimator
Kirurg
Ortoped
Inferemier
Menaxher/Drejtor
Punonjës Social
Psikolog
Fizioterapist
Qëllimi i aktivitetit: Avancimi i ekspertizës dhe njohurive mbi kërkimin dhe trajtimin e dhimbjes në Shqipëri , nëpërmjet bashkëpunimit me ekspertët e dhimbjes nga Europa  dhe veçanërisht nga Gjermania. Këto qëllime do të arrihen duke shkëmbyer njohuritë, zhvilluar projekte të përbashkëta si edhe përshtatja e udhëzimeve aktuale mbi menaxhimin e dhimbjes.
Kreditet: 10

Normal 0 false false false EN-US X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4

16.10.10 Konferenca “Rëndësia e zbatimit me rigorozitet e kalendarit të vaksinimit në parandalimin e sëmundjeve infektive – Tendencat e reja për vaksinat”

16 Dhjetor 2010

Tirana International Hotel

Shoqata Pediatrike Shqiptare

Mjekë pediatër

Përditësimi I dijeve në lidhje me aplikimin e skemave të imunizimit; njohja me kombinacionet vaksinale të rekomanduara sot për moshën pediatrike.

5