slogan7-al

16 Shkurt, Trajnim “Kodi deontologjik për mjekët dhe infermierët”,

Titulli i aktivitetit: 16 Shkurt, Trajnim “Kodi deontologjik për mjekët dhe infermierët"
Data e zhvillimit: 16.02.2012
Vendi i organizimit: Salla e konferencave “Doro Hotel”
Organizatori/ofruesi: Caritas Shqiptar
Kontakte: Aleksandra Meta
E-mail: Kjo adresë emaili po mbrohet nga spambotet. Të duhet aktivizimi i JavaScript për me e pa.
Kategoria e  pjesëmarresve Mjek
Infermier
Fizioterapist
Qëllimi i aktivitetit: Rritja e njohurive të personelit mjekësor me kopetencat e tyre në raport me pacientin si dhe etikën e sjelljes që duhet të kenë.
Kreditet: 3

Normal 0 false false false EN-US X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4

16.10.10 Konferenca “Rëndësia e zbatimit me rigorozitet e kalendarit të vaksinimit në parandalimin e sëmundjeve infektive – Tendencat e reja për vaksinat”

16 Dhjetor 2010

Tirana International Hotel

Shoqata Pediatrike Shqiptare

Mjekë pediatër

Përditësimi I dijeve në lidhje me aplikimin e skemave të imunizimit; njohja me kombinacionet vaksinale të rekomanduara sot për moshën pediatrike.

5