slogan7-al

24 Shkurt, SPOK, Fizpatologjia dhe Stadifikimi i tij, udhëzuesit ndërkombëtarë të trajnimit të SPOK

Titulli i aktivitetit: 24 Shkurt, SPOK, Fizpatologjia dhe Stadifikimi i tij, udhëzuesit ndërkombëtarë të trajnimit të SPOK
Data e zhvillimit: 24.02.2012
Vendi i organizimit: Fier
Organizatori/ofruesi: Drejtoria e Shëndetit Publik, Fier
Kontakte: E-mail: Kjo adresë emaili po mbrohet nga spambotet. Të duhet aktivizimi i JavaScript për me e pa.
Kategoria e  pjesëmarresve Mjek Familje
Menaxher/Drejtor
Qëllimi i aktivitetit: Njohja e mjekëve të familjes të shërbimit ambulator të Fierit me udhëzuesit ndërkombëtare të trajnimit të SPOK si dhe me protokollin e sapo botuar të trajtimit të SPOK nga ISKSH në Shqipëri.
Kreditet: 5

Normal 0 false false false EN-US X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4

16.10.10 Konferenca “Rëndësia e zbatimit me rigorozitet e kalendarit të vaksinimit në parandalimin e sëmundjeve infektive – Tendencat e reja për vaksinat”

16 Dhjetor 2010

Tirana International Hotel

Shoqata Pediatrike Shqiptare

Mjekë pediatër

Përditësimi I dijeve në lidhje me aplikimin e skemave të imunizimit; njohja me kombinacionet vaksinale të rekomanduara sot për moshën pediatrike.

5