slogan7-al

27-28 Prill, Trajnim “Teknikat e histerektomisë dhe modernizimi i tyre. Teknikat mini-invazive dhe prioritetet e tyre.

Titulli i aktivitetit: 27-28 Prill, Trajnim “Teknikat e histerektomisë dhe modernizimi i tyre. Teknikat mini-invazive dhe prioritetet e tyre.
Data e zhvillimit: 27-28.04.2012
Vendi i organizimit: Spitali Rajonal Durrës
Organizatori/ofruesi: Shoqata e Endoskopisë Gjinekologjike
Kontakte: E-mail: Kjo adresë emaili po mbrohet nga spambotet. Të duhet aktivizimi i JavaScript për me e pa.
Kategoria e  pjesëmarresve Mjek Obstetër Gjinekolog
Qëllimi i aktivitetit: Përmirësimi i njohurive teorike dhe aftësimi praktik i mjekëve gjinekologë  pjesëmarrës dhe përdorimi i tyre në praktikën e përditshme. Përmirësimi i qendrimit ndaj teknikave mini-invazive nëpërmjet nxitjes së përdorimit të tyre duke qenë se këto teknika sjellin rritjen e cilësisë së jetës së pacientit.
Kreditet: 18

Normal 0 false false false EN-US X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4

16.10.10 Konferenca “Rëndësia e zbatimit me rigorozitet e kalendarit të vaksinimit në parandalimin e sëmundjeve infektive – Tendencat e reja për vaksinat”

16 Dhjetor 2010

Tirana International Hotel

Shoqata Pediatrike Shqiptare

Mjekë pediatër

Përditësimi I dijeve në lidhje me aplikimin e skemave të imunizimit; njohja me kombinacionet vaksinale të rekomanduara sot për moshën pediatrike.

5