slogan7-al

28 Janar 2012, Konferenca “ Standardizimi i mjekësisë laboratorike në funksion të një diagnoze të sigurtë”

Titulli i aktivitetit: 28 Janar 2012, Konferenca “ Standardizimi i mjekësisë laboratorike në funksion të një diagnoze të sigurtë”
Data e zhvillimit: 28.01.2012
Vendi i organizimit: Tirana-Hotel International
Organizatori/ofruesi: Albanian Universitety - Spitali Amerikan
Kontakte: E-mail: Kjo adresë emaili po mbrohet nga spambotet. Të duhet aktivizimi i JavaScript për me e pa.
Kategoria e  pjesëmarresve Mjekë laboratori dhe klinicistë
Qëllimi i aktivitetit: Përditësimi dhe shikimi i njohurive të auditorit mbi teknikat diagnostifikuese laboratorike dhe mbi markerat e rinj laboratorik me rëndësi për vënien e diagnozës
Kreditet: 8

Normal 0 false false false EN-US X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4

16.10.10 Konferenca “Rëndësia e zbatimit me rigorozitet e kalendarit të vaksinimit në parandalimin e sëmundjeve infektive – Tendencat e reja për vaksinat”

16 Dhjetor 2010

Tirana International Hotel

Shoqata Pediatrike Shqiptare

Mjekë pediatër

Përditësimi I dijeve në lidhje me aplikimin e skemave të imunizimit; njohja me kombinacionet vaksinale të rekomanduara sot për moshën pediatrike.

5