slogan7-al

21 Janar, Leksion i Hapur “Biopsia: Marrja dhe përpunimi i saktë i materialit bioptik është kyçi i suksesit të një ekzaminimi histopatologjik”

Titulli i aktivitetit: 21 Janar, Leksion i Hapur “Biopsia: Marrja dhe përpunimi i saktë i materialit bioptik është kyçi i suksesit të një ekzaminimi histopatologjik”
Data e zhvillimit: 21.01.2012
Vendi i organizimit: Universiteti “Kristal”
Organizatori/ofruesi: Shkolla e Lartë Jo Publike /Universiteti  “Kristal”
Kontakte: E-mail: Kjo adresë emaili po mbrohet nga spambotet. Të duhet aktivizimi i JavaScript për me e pa.
Kategoria e  pjesëmarresve Mjek
Dentist
Qëllimi i aktivitetit: Leksioni synon të ofrojë një përvojë të gjatë dhe të suksesshme lidhur me hollësitë e respektimit të procedurave të marrjes, konservimit, përpunimit dhe ekzaminimit të materialeve bioptike në spitale dhe në mënyrë ambulatore.
Kreditet: 2

Normal 0 false false false EN-US X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4

16.10.10 Konferenca “Rëndësia e zbatimit me rigorozitet e kalendarit të vaksinimit në parandalimin e sëmundjeve infektive – Tendencat e reja për vaksinat”

16 Dhjetor 2010

Tirana International Hotel

Shoqata Pediatrike Shqiptare

Mjekë pediatër

Përditësimi I dijeve në lidhje me aplikimin e skemave të imunizimit; njohja me kombinacionet vaksinale të rekomanduara sot për moshën pediatrike.

5