slogan7-al

19 Dhjetor Korçë, Leksion “Barnat patentë, hibrid dhe biosimilar”

Titulli i aktivitetit: 19 Dhjetor Korçë,  Leksion “Barnat patentë, hibrid dhe biosimilar”
Data e zhvillimit: 19.12.2012
Vendi i organizimit: Korçë
Organizatori/ofruesi: Urdhri i Farmacistëve të Shqipërisë
Kontakte: E-mail: Kjo adresë emaili po mbrohet nga spambotet. Të duhet aktivizimi i JavaScript për me e pa.
Kategoria e  pjesëmarresve Farmacist
Qëllimi i aktivitetit: Njohja e farmacistëve me konsideratat më të fundit për barnat Patentë e Xhenerike, e në mënyrë të veçantë njohjen e barnave Biosimilare dhe Hibrid.
Kreditet: 3

Normal 0 false false false EN-US X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4

16.10.10 Konferenca “Rëndësia e zbatimit me rigorozitet e kalendarit të vaksinimit në parandalimin e sëmundjeve infektive – Tendencat e reja për vaksinat”

16 Dhjetor 2010

Tirana International Hotel

Shoqata Pediatrike Shqiptare

Mjekë pediatër

Përditësimi I dijeve në lidhje me aplikimin e skemave të imunizimit; njohja me kombinacionet vaksinale të rekomanduara sot për moshën pediatrike.

5