slogan7-al

6 Dhjetor, Leksion “Mëlçia dhe barnat”

Titulli i aktivitetit: 6 Dhjetor, Leksion “Mëlçia dhe barnat”
Data e zhvillimit: 06.12.2012
Vendi i organizimit: Salla e Muzeut Kombëtar
Organizatori/ofruesi: Urdhri I Farmacistëve të Shqipërisë
Kontakte: E-mail: Kjo adresë emaili po mbrohet nga spambotet. Të duhet aktivizimi i JavaScript për me e pa.
Kategoria e  pjesëmarresve Mjek
Farmacistë
Qëllimi i aktivitetit: Në temën “Mëlçia dhe Barnat” bëhet një trajtim i hollësishëm i barnave që shkaktojnë çrregullime hepatike dhe mënyrat e parandalimit të tyre.
Kreditet: 5

Normal 0 false false false EN-US X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4

16.10.10 Konferenca “Rëndësia e zbatimit me rigorozitet e kalendarit të vaksinimit në parandalimin e sëmundjeve infektive – Tendencat e reja për vaksinat”

16 Dhjetor 2010

Tirana International Hotel

Shoqata Pediatrike Shqiptare

Mjekë pediatër

Përditësimi I dijeve në lidhje me aplikimin e skemave të imunizimit; njohja me kombinacionet vaksinale të rekomanduara sot për moshën pediatrike.

5