slogan7-al

24 Nëntor, Trajnim “Infeksionet e traktit urinar dhe trajtimi medikamentoz”

Titulli i aktivitetit: 24 Nëntor,  Trajnim “Infeksionet e traktit urinar dhe trajtimi medikamentoz”
Data e zhvillimit: 24.11.2012  Fier
25.11.2012 Elbasan
Vendi i organizimit: Salla e Mbledhjeve, Poliklinika Fier
Ambjentet e hotel “Aleksandria”, Elbasan
Organizatori/ofruesi: Shoqata Kombëtare e Shëndetit Publik
Kontakte: E-mail: Kjo adresë emaili po mbrohet nga spambotet. Të duhet aktivizimi i JavaScript për me e pa.
Kategoria e  pjesëmarresve Farmacist
Qëllimi i aktivitetit: Qëllimi i këtij aktiviteti  është rritja e cilësisë së farmacistëve për  të ofruar një kujdes sa më cilësor dhe për të përmbushur nevojat e pacientëve
Kreditet: 4

Normal 0 false false false EN-US X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4

16.10.10 Konferenca “Rëndësia e zbatimit me rigorozitet e kalendarit të vaksinimit në parandalimin e sëmundjeve infektive – Tendencat e reja për vaksinat”

16 Dhjetor 2010

Tirana International Hotel

Shoqata Pediatrike Shqiptare

Mjekë pediatër

Përditësimi I dijeve në lidhje me aplikimin e skemave të imunizimit; njohja me kombinacionet vaksinale të rekomanduara sot për moshën pediatrike.

5