slogan7-al

16-17 Nëntor, “Kongresi VI Ndërkombëtar i Perinatologjisë”

Titulli i aktivitetit: 16-17 Nëntor, “Kongresi VI Ndërkombëtar i Perinatologjisë”
Data e zhvillimit: 16-17.11.2012
Vendi i organizimit: Tirana International Hotel
Organizatori/ofruesi: SUOGJ “Koco Gliozheni” dhe “Mbretëresha Geraldinë
Kontakte: Astrit Bimbashi
E-mail: Kjo adresë emaili po mbrohet nga spambotet. Të duhet aktivizimi i JavaScript për me e pa.
Kategoria e  pjesëmarresve Mjek Obstetër-Gjinekologë
Infermier/Mami
Menaxher/Drejtor
Qëllimi i aktivitetit: Prurja e të rejave në fushën e prinatologjisë. Në të gjithë vitet e fundit ne jemi munduar të realizojmë protokolle të një mjekësie të bazuar në evidence.
Kreditet: 8

Normal 0 false false false EN-US X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4

16.10.10 Konferenca “Rëndësia e zbatimit me rigorozitet e kalendarit të vaksinimit në parandalimin e sëmundjeve infektive – Tendencat e reja për vaksinat”

16 Dhjetor 2010

Tirana International Hotel

Shoqata Pediatrike Shqiptare

Mjekë pediatër

Përditësimi I dijeve në lidhje me aplikimin e skemave të imunizimit; njohja me kombinacionet vaksinale të rekomanduara sot për moshën pediatrike.

5