slogan7-al

17 Dhjetor. Trajnim për Trajnerët “Kursi Mbarëkombëtar, Shqipëri dhe Kosovë i menaxhimit të emergjencave në Shëndet Publik.,

Titulli i aktivitetit: 17 Dhjetor. Trajnim për Trajnerët “Kursi Mbarëkombëtar, Shqipëri dhe Kosovë i menaxhimit të emergjencave në Shëndet Publik.
Data e zhvillimit: 17.12.2012
Vendi i organizimit: Tiranë
Organizatori/ofruesi: Ministria e Shëndetësisë dhe OBSH
Kontakte: Ardian Xinxo
E-mail: Kjo adresë emaili po mbrohet nga spambotet. Të duhet aktivizimi i JavaScript për me e pa.
Kategoria e  pjesëmarresve Mjek të Shëndetit Publik
Specialist në Shëndetësi
Qëllimi i aktivitetit: Përcaktimi i definicioneve dhe konceptet mbi rriskun dhe menaxhimin e emergjencave; principet e parapërgatitjes për situate emergjence (menaxhimi i informacionit , raporte dhe paraqitja e protokolleve për ndërhyrje të shpejtë); parapërgatitjen spitalore në raste emergjence apo katastrofe; rehabilitim e sistemit shëndetësor pas emergjencave
Kreditet: 35

Normal 0 false false false EN-US X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4

16.10.10 Konferenca “Rëndësia e zbatimit me rigorozitet e kalendarit të vaksinimit në parandalimin e sëmundjeve infektive – Tendencat e reja për vaksinat”

16 Dhjetor 2010

Tirana International Hotel

Shoqata Pediatrike Shqiptare

Mjekë pediatër

Përditësimi I dijeve në lidhje me aplikimin e skemave të imunizimit; njohja me kombinacionet vaksinale të rekomanduara sot për moshën pediatrike.

5