12 Dhjetor , Leksion “Dhimbjet e kokës, klasifikimi dhe diagnoza”,

Titulli i aktivitetit: 12 Dhjetor , Leksion “Dhimbjet e kokës, klasifikimi dhe diagnoza”
Data e zhvillimit:

12.12.2012

20.12.2012

Vendi i organizimit: Salla e Muzeut Kombëtar, Tiranë
Organizatori/ofruesi: Urdhri i Farmacistëve të Shqipërisë
Kontakte: E-mail: Kjo adresë emaili po mbrohet nga spambotet. Të duhet aktivizimi i JavaScript për me e pa.
Kategoria e  pjesëmarresve Farmacist
Qëllimi i aktivitetit: Njohuritë e nevojshme që duhet të ketë farmacisti rreth dhimbjeve të kokëse trajtimit të tyre.
Kreditet: 4

Normal 0 false false false EN-US X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4

16.10.10 Konferenca “Rëndësia e zbatimit me rigorozitet e kalendarit të vaksinimit në parandalimin e sëmundjeve infektive – Tendencat e reja për vaksinat”

16 Dhjetor 2010

Tirana International Hotel

Shoqata Pediatrike Shqiptare

Mjekë pediatër

Përditësimi I dijeve në lidhje me aplikimin e skemave të imunizimit; njohja me kombinacionet vaksinale të rekomanduara sot për moshën pediatrike.

5