slogan7-al

15 Dhjetor, Konferenca ‘Strategjia e vlerësimit dhe e trajtimit të kancerit pulmonar”,

Titulli i aktivitetit: 15 Dhjetor, Konferenca ‘Strategjia e vlerësimit dhe e trajtimit të kancerit pulmonar”
Data e zhvillimit: 15.12.2012
Vendi i organizimit: Tiranë
Organizatori/ofruesi: Shoqata e Pneumologëve të Shqipërisë
Kontakte: E-mail: Kjo adresë emaili po mbrohet nga spambotet. Të duhet aktivizimi i JavaScript për me e pa.
Kategoria e  pjesëmarresve Mjek Pneumolog
Mjek Onkolog
Mjek Familje
Qëllimi i aktivitetit: Paraqitja e punimeve origjinale që kanë patur si qëllim studimin e prevalencës së kancerit pulmonar në Shqipëri, format histopatologjike të tij, qendrimet diagnostike dhe terapeutike në vendin tonë.
Kreditet: 7

Normal 0 false false false EN-US X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4

16.10.10 Konferenca “Rëndësia e zbatimit me rigorozitet e kalendarit të vaksinimit në parandalimin e sëmundjeve infektive – Tendencat e reja për vaksinat”

16 Dhjetor 2010

Tirana International Hotel

Shoqata Pediatrike Shqiptare

Mjekë pediatër

Përditësimi I dijeve në lidhje me aplikimin e skemave të imunizimit; njohja me kombinacionet vaksinale të rekomanduara sot për moshën pediatrike.

5