slogan7-al

8 Dhjetor, Konferencë Kombëtare shkencore e Dermato-Venerologjisë,

Titulli i aktivitetit: 8 Dhjetor, Konferencë Kombëtare shkencore e Dermato-Venerologjisë
Data e zhvillimit: 08.12.2012
Vendi i organizimit: Hotel “Tirana International”
Organizatori/ofruesi: SHDVSH
Kontakte: E-mail: Kjo adresë emaili po mbrohet nga spambotet. Të duhet aktivizimi i JavaScript për me e pa.
Kategoria e  pjesëmarresve Mjek Dermatolog
Mjek Endokrinolog
Mjek Rheumatolog
Mjek Hematolog
Infermier
Farmacist
Qëllimi i aktivitetit: Ngritja e nivelit professional të mjekëve specialist
Njohja e mjekëve me të rejat e fundit bashkëkohore të teknikës dhe protokollet e reja të mjekimit
Rritja e bashkëpunimit midis dermatologëve dhe mjekëve të specialiteteve të tjera
Kreditet: 7

Normal 0 false false false EN-US X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4

16.10.10 Konferenca “Rëndësia e zbatimit me rigorozitet e kalendarit të vaksinimit në parandalimin e sëmundjeve infektive – Tendencat e reja për vaksinat”

16 Dhjetor 2010

Tirana International Hotel

Shoqata Pediatrike Shqiptare

Mjekë pediatër

Përditësimi I dijeve në lidhje me aplikimin e skemave të imunizimit; njohja me kombinacionet vaksinale të rekomanduara sot për moshën pediatrike.

5