slogan7-al

8 Dhjetor, Konferenca “Alkooli (vartësia), diagnostikimi, historia dhe karriera e vartësisë, trajtimi dhe rehabilitimi, ndërhyrja social-kulturore”,

Titulli i aktivitetit: 8 Dhjetor, Konferenca “Alkooli (vartësia), diagnostikimi, historia dhe karriera e vartësisë, trajtimi dhe rehabilitimi, ndërhyrja social-kulturore”
Data e zhvillimit: 08.12.2012
Vendi i organizimit: Salla “Galileo Galilei”, QSUT
Organizatori/ofruesi: Klinika e Trajtimit të Vartësisë Alkoolike
Kontakte: E-mail: bushi_kollçKjo adresë emaili po mbrohet nga spambotet. Të duhet aktivizimi i JavaScript për me e pa.
Kategoria e  pjesëmarresve Mjek
Infermier
Qëllimi i aktivitetit: Sensibilizimi mbi trajtimin multifaktorial të sëmundjes Vartësi Alkoolike në rrafshin farmakologjik dhe teknikat psikoterapeutike
Evidentimi i kësaj sëmundje si origjinë dhe si stimulus, agravues në mbi 60 patologji, Bio-neuro-psikologjike-sjellore
Kreditet: 8

Normal 0 false false false EN-US X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4

16.10.10 Konferenca “Rëndësia e zbatimit me rigorozitet e kalendarit të vaksinimit në parandalimin e sëmundjeve infektive – Tendencat e reja për vaksinat”

16 Dhjetor 2010

Tirana International Hotel

Shoqata Pediatrike Shqiptare

Mjekë pediatër

Përditësimi I dijeve në lidhje me aplikimin e skemave të imunizimit; njohja me kombinacionet vaksinale të rekomanduara sot për moshën pediatrike.

5