slogan7-al

19-20 Nëntor, Konferenca e 18-të Kombëtare Dentare,

Titulli i aktivitetit: 19-20 Nëntor, Konferenca e 18-të Kombëtare Dentare
Data e zhvillimit: 19-20.11.2012
Vendi i organizimit: Hotel Tirana International
Organizatori/ofruesi: Shoqata Dentare Shqipëtare dhe Departamenti i Stomatologjisë në Fakultetin e Mjekësisë
Kontakte: E-mail: Kjo adresë emaili po mbrohet nga spambotet. Të duhet aktivizimi i JavaScript për me e pa.
Kjo adresë emaili po mbrohet nga spambotet. Të duhet aktivizimi i JavaScript për me e pa.
Kategoria e  pjesëmarresve Mjek
Dentist
Qëllimi i aktivitetit: Ky aktivitet ka për qëllim informimin dhe promovimin teorik të arritjeve të fundit mbi shkencën e stomatologjisë
Kreditet: 13

Normal 0 false false false EN-US X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4

16.10.10 Konferenca “Rëndësia e zbatimit me rigorozitet e kalendarit të vaksinimit në parandalimin e sëmundjeve infektive – Tendencat e reja për vaksinat”

16 Dhjetor 2010

Tirana International Hotel

Shoqata Pediatrike Shqiptare

Mjekë pediatër

Përditësimi I dijeve në lidhje me aplikimin e skemave të imunizimit; njohja me kombinacionet vaksinale të rekomanduara sot për moshën pediatrike.

5