slogan7-al

1 -27 Nëntor, Trajnim “Menaxhimi i infeksioneve respiratore në shërbimin ambulator. Turbekulozi dhe kanceri pulmonar. Ekzaminimet bronkologjike dhe imazherike në pneumologjit”,

Titulli i aktivitetit: 1 -27 Nëntor, Trajnim “Menaxhimi i infeksioneve respiratore në shërbimin ambulator. Turbekulozi dhe kanceri pulmonar. Ekzaminimet bronkologjike dhe imazherike në pneumologjit”
Data e zhvillimit: 1.11.2012 Elbasan
6.11.2021 Kukës
13.11.2012  Vlorë
16.11.2012 Durrës
21.11. 2012 Shkodër
24-27.11.2012  Tiranë
Vendi i organizimit: Kukës
Elbasan
Vlorë
Durrës
Shkodër
Tiranë
Organizatori/ofruesi: Shoqata e Pneumologëve të Shqipërisë
Kontakte: E-mail: Kjo adresë emaili po mbrohet nga spambotet. Të duhet aktivizimi i JavaScript për me e pa.
Kategoria e  pjesëmarresve Mjek Familje
Qëllimi i aktivitetit: Njohja me udhëzuesit bashkëkohor për menaxhimin dhe diagnozën e sëmundjeve pulmonare në vendin tone. Qëllimi trajnimit është të standartizojë procedurat diagnostike si dhe mjekimin e këtyre sëmunjdjeve.
Kreditet: 4

Normal 0 false false false EN-US X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4

16.10.10 Konferenca “Rëndësia e zbatimit me rigorozitet e kalendarit të vaksinimit në parandalimin e sëmundjeve infektive – Tendencat e reja për vaksinat”

16 Dhjetor 2010

Tirana International Hotel

Shoqata Pediatrike Shqiptare

Mjekë pediatër

Përditësimi I dijeve në lidhje me aplikimin e skemave të imunizimit; njohja me kombinacionet vaksinale të rekomanduara sot për moshën pediatrike.

5